Hlavní menu

Kariéra

V roce 1974 jsem začal studovat na učilišti ŽĎASu, které jsem v roce 1977 úspěšně ukončil. Jelikož se mi na učilišti líbilo, zkusil jsem štěstí a ucházel jsem se o místo právě na ŽĎASe. Úspěšně jsem nastoupil v roce 1977 na hlavní pracovní poměr na Modelárnu.
Začínal jsem tam jako jednotlivec, dále jsem se posunul na parťáka ve skupině asi o 7 lidech a posledních 5 let jsem dělal Směnového mistra.
Největší problém pro mě ze začátku nebylo řemeslo, to jsem celkem uměl už ze školy, navíc jsem se hodně naučil od svého dědy, který byl také truhlářem, ale spíše čtení ve výkresové dokumentaci a tak obecně zvyknout si na tu těžkou strojařinu.
Tehdy bylo na modelárně zhruba 150 dělníků, bylo nás tam opravdu hodně, ale nikdy jsme tam neměli mezi sebou nějaké problémy, vycházeli jsme tam spolu. Byl jsem moc rád, že tu skoro všichni zůstali až do důchodu. Při odchodu, jsme si všichni podali ruku a každý donesl dobré občerstvení, rád na to vzpomínám.
Dříve jsme na modelárně dělali mnohem menší modely, takové mašiny jako CNC tam vůbec nebyly. Dělali jsme spíše na malé frézce, maximálně na srovnávačce. Když jsme se poprvé dostali k CNC, byla to pro nás novinka.
Zatím jsem v důchodu jenom chvíli, ale už doháním věci kolem domu, co jsem zameškal. Občas ráno slyším houkání, ale většinou ho zaspím.
Obecně bych svoje působení na ŽĎASe shrnul tak, že mě moje práce vždycky bavila a přišla mi zajímavá. Myslím si, že jsem si vybral dobře. Za celou dobu, co jsem tu pracoval, mě nikdy nenapadlo odejít. Jediné co mi nebude chybět je ranní vstávání. Budou mi chybět páteční řízky, svíčková, koprová a rajská, na tyto jídla jsem chodil rád a samozřejmě moji kolegové.

Foto

NAŠE SRDCE
TVOŘÍ BUDOUCNOST

Kdo jsme

Průmyslové srdce Vysočiny

Jsme průmyslové srdce Vysočiny. Na tradici a lidech stavíme budoucnost. Společně vytváříme hodnoty, jistotu, příležitosti, růst a spokojenou rodinu“.

ŽĎAS, a.s. patří ke špičce českého strojírenství. Už více než 70 let je moderní a spolehlivý výrobce tvářecích strojů, zařízení pro zpracování válcovaných výrobků, produktů metalurgie a lisovacích nástrojů. Dlouholeté zkušenosti, vlastní projekce a vývoj jsou zárukou vysoké kvality, spolehlivosti a stoprocentního servisu. Naši produkci dodáváme do téměř padesáti zemí světa. Nejsme firma s typickou pásovou výrobou, usilujeme o rozvoj lidského potenciálu a zvyšování konkurenceschopnosti firmy.

Proč k nám

Rosteme, nabíráme, hledáme

Zázemí tradiční strojírenské společnosti
Různorodá náplň práce vycházející ze zakázkové výroby
Uplatnění pro zkušené strojaře i čerstvé absolventy
Participace na projektech a inovacích v oboru strojírenství a metalurgie

Pro studenty

Zajisti si svou budoucnost!

Mladým a schopným lidem s vůlí rozvíjet své schopnosti a dovednosti jsou brány naší společnosti otevřeny dokořán. Nabízíme pomocnou ruku studentům při řešení jejich projektů či zpracování jejich diplomových, bakalářských a absolventských prací. Nabízíme možnost praxe či brigády a stipendijního programu.

Volná místa

Zaujala Vás naše nabídka a rádi byste pracovali ve společnosti ŽĎAS? Napište nám a udělejte tak první krok k nové práci. Nenašli jste pozici, která je Vám šitá na míru? Nevadí. Pokud se nám ozvete, tak spolu jistě něco vymyslíme.

  • Přetáhněte soubory sem nebo
    Podporované přípony souborů: zip, jpg, png, pdf.
      Přiložte soubory (motivační dopis, životopis, ...). Maximální velikost 5MB / soubor.
    • Pole označená * jsou povinná a musí být vyplněna.